sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 02.02.2020 rok

IV    Niedziela Zwykła   Rok    „A”   02.02.2020 R.               

  1. Dobiegła końca w naszej wspólnocie wizyta duszpasterska. Przez miesiąc odwiedziliśmy domy naszych parafian, modląc się o wszelkie potrzebne łaski i błogosławieństwa . Pragniemy podziękować za gościnność i serdeczność z jaka się spotkaliśmy z Waszej strony, za budujące rozmowy, cenne uwagi oraz za wszelkie złożone ofiary. Na kościół zostało złożone 79 640 zł. Bóg zapłać.
  2. Od jutra Kancelaria Parafialna czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do godz. 17:00.
  3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:00. Do chorych udamy się od godz. 9:00 .
  4. Dziś 2 lutego , przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wpatrujemy się z uwagą w postawę Maryi, która uczy nas zawierzać życie i wszystkie sprawy Panu Bogu. Zachęcamy do przyniesienia świec gromnicznych – znaku Chrystusa ( poświecenie świec na każdej Mszy św.) Dziś modlimy się w intencji zgromadzeń zakonnych, jest to bowiem Dzień Życia Konsekrowanego. Ustanowił ten dzień Ojciec Święty Jan Paweł II, aby uwrażliwić Kościół na piękno i potrzebę życia konsekrowanego. Pamiętajmy dziś w modlitwach, szczególnie o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Prosimy również o nowe powołania zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Po mszach SA zbierane ofiary do puszki na potrzeby sióstr klauzulowych.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie KR i zmiana tajemnic. W przyszłą niedziele po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
  6. W przyszła niedzielę taca remontowo – budowlana.
  7. Z prac kościelnych – na cmentarzu nowym zostały alejki wyłożone kostką brukową . Zgodnie z sugestią osób zainteresowanych, po kolędzie ( z ulicy Kieleckiej ) zgłoszona została inicjatywa by ogłosić zbiórkę na ten cel. Można składać te ofiary właśnie na tacę remontowo – budowlaną lub osobiście.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Elżbietę Petrykowską, + Wacławę Dumin. Zmarłe polecamy modlitwie wszystkich parafian .
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.