niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 01.12.2019 r.

I    Niedziela Adwentu   Rok    „A”   01.12.2019 R.               

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i przypomina nam jednocześnie, że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwanie na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, Msza św. roratna o godz. 6:30. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzie do obecności na Roratach.
 2. W przyszłą niedziele taca remontowo – budowlana.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się za powołania kapłańskie. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30. Do chorych z posługą udamy się od godz. 14:00.
 4. W sobotę 7 grudnia o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pszczelarzy z racji ich Patrona  św. Ambrożego.
 5. W niedziele 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii będzie można kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących, zwłaszcza dzieci biednych i z ubogich rodzin. Ofiara za świecę – 4 zł. Są również do nabycia Kalendarze na 2020 rok w cenie 4 zł.
 7. W przyszłą niedzielę w II niedzielę Adwentu , na mszy o godz. 10:00 – poświęcenie medalików dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii Św.
 8. Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny- 8 grudnia. Jest to także patronalna Uroczystość tych którzy należą do Rycerstwa Maryi Niepokalanej. W naszej parafii modlitwa Nowenną jest prowadzona przez wspólnotę Rycerstwa Maryi Niepokalanej od 29 listopada od piątku – do soboty 7 grudnia 15 minut przed Mszą Świętą o godz. 18:00.

Natomiast w samą Uroczystość 8 grudnia – w tym roku jest to najbliższa niedziela zapraszamy na Godzinę Łaski po sumie od godz. 12:30 do 13:30. Jest to  czas modlitwy o która prosiła sama Matka Boża w Objawieniach w Montichiari. Kto nie może być w kościele to niech w tym czasie modli się w domu.

 1. Dziś po mszy św. o godz. 11:30 spotkanie KŻR z ks. Opiekunem i zmiana tajemnic. W przyszła niedzielę pomsty św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 2. Za tydzień w II niedziele Adwentu przeżywać będziemy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji będzie można przed kościołem składać ofiary do puszek na wspomniany cel.
 3. Dziś podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone opłatki, którymi w Wigilijny Wieczór w gronie rodziny i najbliższych łamać się będziemy i składać życzenia. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary. Przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli chórzyści, w przedsionku Kościoła, będą rozprowadzać opłatki wigilijne . Nie będzie poświęcenia opłatków indywidualnie.
 4. Suchedniowski Ośrodek Zdrowia „Promyk” zaprasza na bezpłatne badanie wzroku w dniu 10 grudnia w godz. 11 – 18. Szczegóły na tablicy ogłoszeń..
 5. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Mariannę Fidos, + Pawła Wikło. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.