Ogłoszenia 01.11.2020 rok

XXXI   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 01.11.2020 r.

 1. Przeżywamy czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych . Idziemy w tych dniach na cmentarze . W geście wdzięczności kładziemy na ich grobach kwiaty i zapalamy znicze . Nie zapominajmy , że dla człowieka wierzącego to wszystko powinno być znakiem wiary w życie wieczne . Dziś – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych , w tym dniu wspominamy tych , którzy przeszli przez życie wierni Bogu , a teraz cieszą się pełnią szczęścia . Dla nas pozostają wzorem jak należy żyć tu na ziemi i drogowskazami w drodze ku wieczności . Msze święte tego dnia o 7:00 , 8:30 , 10:00 , 11:30 ; 18:00 . Nie będzie mszy św. na cmentarzu ani modlitwy przy krzyżu.
 2. Jutro , 2 listopada , Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych . Nasze zamyślenie o śmierci , przemijaniu i o wieczności niech będą okazją do pogłębienia naszej wiary w Boga , który jest sensem i celem naszego życia . Bądźmy obecni w świątyni , aby modlić się za bliskich zmarłych . Dusze czyśćcowe oczekują na naszą modlitwę . Msze św. w tym dniu 7:00 , 10:00 . 18:00 . Po Mszy św. o godz. 10:00 będzie miała miejsce modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych w kościele
 3. Nowe pomniki na cmentarzu będziemy święcić w następną niedziele po sumie tj. ok . godz. 12:30 . Zainteresowanych prosimy aby czekali przy bramie cmentarnej .
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek , I Piątek i I Sobota miesiąca . Spowiedź w piątek od godz. 17:00 . Do chorych udamy się od godz. 14:00
 5. W dniach od l listopada do ostatniego dnia listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza , modlitwę – Ojcze nasz , Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek , oraz przyjęcie Komunii św. można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu . Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do spowiedzi dla uzyskania odpustu .
 6. W listopadowe dni , które tak wyraźnie przypominają nam o przemijaniu , częściej niż kiedykolwiek w ciągu roku pamiętajmy o naszych drogich zmarłych . Mszą św. i modlitwą spłacamy dług wdzięczności za trud ich życia i poświęcenia dla nas , za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane . Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne . Przez cały listopad , w modlitwie różańcowej , o godz. 17:30 , modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych . Za tych zmarłych , którzy zostali poleceni w wypominkach rocznych , półrocznych kwartalnych będziemy się wspólnie modlić w każdą niedzielę przed sumą .
 7. W przyszłą niedzielę po mszach zbiórka ofiar do puszek na dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie – Dzień solidarności z kościołem prześladowanym .
 8. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy  śp. + Włodzimierza Lasotę , + Natalię Pinda , + Marcina Żołądka , + Helenę Dulęba . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian .
 9. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty i ofiarę 550 zł. Na potrzeby kościoła mieszkańcom ulicy Kościuszki i Poziomskiego, troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy mieszkańcom Osiedla Jasna 1, ulice miedzy Jasną a Pozionskiego.
 10. Tradycyjnie proponujemy nabywanie i czytanie prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.
 11. Msza pogrzebowa za śp. ks. Jarosława Grabkę zostanie odprawiona 4.11.2020 roku /Środa/ – o godz. 11:00. Mszy św. pogrzebowej przewodniczyć będzie ks. Bp. Ordynariusz Henryk Tomasik.
 12. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *