niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 01.08.2021 rok

             XVIII  Niedziela Zwykła – Rok „B” – 01.08.2021 rok

 1. Trwają wakacje – w czasie odpoczynku i wyjazdów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.
 2. Jutro 2 sierpnia Odpust Porciunkuli, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego pod warunkami: tj. pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznanie Wiary, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św, modlitwa wg intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 3. 6 sierpnia / piątek/ przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze o godz. 7:00,   10:00,   18:00 .
 4. W przyszłą niedzielę po mszach będą zbierane ofiary do puszki na KUL.
 1. W dniu 7 sierpnia wyrusza kolejna – piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich, młodych i starszych do wędrowania na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w bazylice Ostrobramskiej w Skarżysku Kam. o godz. 8:00

 

 1. W piątek 6 sierpnia około godz. 18:00 do naszej parafii przybędą pielgrzymi ze Starachowic zdążający na Jasną Górę i zatrzymają się na nocleg. O godz. 20:30 Apel Jasnogórski. Natomiast w niedzielę 8 sierpnia około godz. 17:00 do naszej parafii przybędzie pielgrzymka z Podlasia.
 2. W tym tygodniu przypada : I  Czwartek,  I  Piątek  i  I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:30. Do chorych udamy się od godz. 9:00.
 3. W dniu 9 sierpnia od godz. 10 –  18  Ośrodek Zdrowia „Promyk”  zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku . Szczegóły na plakacie w gablocie .
 1. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Piotra Zatorskiego, + Edmunda Dulębę, + Bogdana Lipkę, + Teresę Bąk . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

 

 1. Dziękujemy za troskę o świątynię, kwiaty i ofiarę na potrzeby kościoła mieszkańcom z bloków przy ulicy Dawidowicza, o przygotowanie kościoła na liturgię następnej niedzieli prosimy parafian z ulicy Langiewicza .
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „ Mały Gość Niedzielny” .
 3. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *