Ogłoszenia 01.03.2020 rok

      I    Niedziela Wielkiego Postu   Rok „A”     –   01.03.2020 R.               

 1. W przyszłą niedzielę taca remontowo – budowlana.
 2. Trwa Wielki Post – czas, w którym przez modlitwę, pokutę i jałmużnę próbujemy przemieniać swoje życie..
 3. Modlitwa wspiera całą naszą pracę nad sobą. Dzięki niej wypraszamy sobie siłę w trudnościach i pomoc Bożą po to, by zrozumieć jak mamy postępować i pojmować sens chrześcijańskiego życia. Pomocą w modlitwie są dla nas nabożeństwa, podczas których rozważamy Mękę Pańską..
 4. Dzisiaj o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem, Msza św. o godz. 18:00 – bez kazania.
 5. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16:00 , dla starszych o godz. 17:00.
 6. Post – to umiejętność odmawiania sobie pokarmu, ale także innych przyjemności. Jest wyrazem panowania nad sobą i dowodzi, że potrafimy świadomie wybierać miedzy różnymi wartościami. Post to wyraz czci i miłości Bożej i pokuta za grzechy..
 7. Jałmużna – to dzielenie się tym, co człowiek posiada z potrzebującymi. Jest wyrazem miłości, gotowości do służby dla innych, której Jezus wymaga od swoich uczniów. W naszej świątyni w kaplicy włoskiej został wyłożony Krzyż Chrystusa, aby przypominać nam o miłości drugiego człowieka.
 8. Dziś po mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie KŻR z opiekunem i zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ .
 9. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:30. Do chorych udamy się od godz. 14:00.
 10. 4 marca – urodziny Św. Kazimierza – Patrona Diecezji. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Kościoła lokalnego i Jego Pasterzy i Wiernych.
 11. Za tydzień, w całym Kościele w Polsce przeżywać będziemy dzień solidarności z potrzebującymi i biednymi ludźmi terenów misyjnych. Zechciejmy wesprzeć misjonarzy i misyjne dzieło modlitwą i ofiara. Także przed naszą świątynią będzie można składać po mszach ofiarę do puszki na ten cel.
 12. Spotkanie Wspólnoty Rycerstwa Maryi Niepokalanej będzie w środę4 marca po Mszy świętej o godz. 18:00 na salkach parafialnych.
 13. Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film „Najświętsze Serce” rozpoczyna się historia objawień jakich dostąpiła św. Małgorzata Maria Alacoque i dwunastoma obietnicami jakie Pan Jezus tym którzy będą czcić Jego Serce. Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce ma piękną tradycję, szczególnie w rodzinach. Nasza Ojczyzna została też oddana Sercu Jezusowemu sto lat temu gdy bolszewicy stali u bram Warszawy . Serdecznie zapraszamy by wybrać się do Kina w Suchedniowie. Film będzie wyświetlany w naszym Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” w dniach     10,  11,  12 marca tj. wtorek, środa, czwartek o godzinie 11:00 i 16:00 – dwa seanse w każdym z tych dni. Zapraszamy serdecznie indywidualnie lub w zorganizowanych grupach. Szczegóły można znaleźć na plakatach.
 14. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Teresę Grudniewską, + Jerzego Małeckiego , + Iwonę Berlińską, + Ryszarda Sadzę. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” a także dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”.
 16. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.