Niedziela Zesłania Ducha Świętego – Rok „B” – 19.05.2024 r. 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Trwa miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe są w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. 
 3. Dzisiaj podczas Mszy Św., o godz. 11.30, dzieci z klas czwartych przystąpią do I Rocznicy Komunii świętej. Dzieciom gratulujemy dzisiejszej Uroczystości, a ich rodzicom dziękuję za porządki w kościele i wokół kościoła i złożone ofiarę 500 zł na nasz kościół.
 4. Dzieci po Pierwszej Komunii św. oraz dzieci, które przeżywają rocznicę pierwszej komunii świętej zapraszamy do liturgicznej służby ołtarza, do grona ministrantów oraz do scholii dla dzieci. Zapisy w zakrystii.
 5. Jutro w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.
 6. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitwą obejmujemy kapłanów i wypraszamy im Bożą pomoc na drodze powołania. 
 7. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. 
 9. Do rozpoczęcia pieszej pielgrzymki do Częstochowy pozostało już tylko:73 dni. Z wielką radością pragniemy Was zaprosić na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się od 7 do 13 sierpnia. To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do wspólnego przeżywania duchowego doświadczenia, umocnienia naszej wiary oraz nawiązania nowych przyjaźni. Pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, to nie tylko tradycja, ale także głęboka duchowa podróż, która pozwala nam zbliżyć się do Boga i Maryi. W czasie naszej wędrówki będziemy mieli okazję do wspólnej modlitwy, śpiewu oraz refleksji nad naszym życiem i wiarą. Zapraszamy już teraz do zaplanowania sobie czasu wolnego, aby spędzić go w najpiękniejszy sposób z Bogiem i z Jego Matką. 
 10. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Chełma i Zamościa od 31 maja do 1 czerwca. Prosimy o kontakt osoby z listy rezerwowej. 
 11.  Jako parafia chcemy zorganizować od 20 do 22 września trzydniową pielgrzymkę na Węgry połączoną ze zwiedzaniem Budapesztu, rejsem statkiem po Dunaju i udział w wieczorze węgierskim. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie przed kościołem. Zapisy do końca czerwca u ks. Mariusza.
 12.  Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, która jest wyrazem naszej miłości do Jezusa Eucharystycznego. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tym szczególnym wydarzeniu w naszej Parafii. Już z góry dziękujemy wszystkim osobom, które są zaangażowane w przygotowanie ołtarzy oraz procesję.
 13. Już dzisiaj informujemy, że w uroczystość Bożego Ciała, 30 maja po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. Z kościoła przejdziemy ulicami Kościelną, Bodzentyńską, Mickiewicza, E. Peck, Powstańców 1863r., na ulicy Bodzentyńskiej będzie błogosławieństwo przy figurze M. B. Niepokalanej. Procesję zakończy Uroczyste błogosławieństwo w kościele. Pierwszy ołtarz na procesję Bożego Ciała przygotowują Akcja Katolicka i Diakonia Liturgiczna, drugi ołtarz Rycerstwo Niepokalanej i Kółka Żywego Różańca, trzeci ołtarz Rycerze Kolumba, a czwarty ołtarz Chór Sonatina i Caritas. Chętne osoby do pomocy prosimy o zgłaszanie się do poszczególnych grup.

I Ołtarz – ul. Bodzentyńska – Akcja Katolicka i Diakonia Liturgiczna 

II ołtarz – ul. Mickiewicza – Rycerstwo Niepokalanej i Kółka Żywego Różańca 

III ołtarz – ul. Emilii Peck – Rycerze Kolumba

IV ołtarz – ul. Powstańców – Sonatina, Caritas

14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby Kamil Szumielewicz z naszej parafii i Karolina Walania z parafii w Wierzowicach oraz Robert Skorupski z parafii w Bliżynie i Magdalena Materek z naszej parafii zapowiedź druga oraz Tomasz Bernas z parafii w Bliżynie oraz Joanna Maślak z naszej parafii i Wojciech Górski oraz Agata Bies z naszej na parafii. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

15. Dziękujemy za sprzątanie świątyni oraz ofiarę na potrzeby kościoła rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej, troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom ul. Żeromskiego.

16. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Halinę Niemczyk. Zmarłą polecamy modlitwie wszystkich parafian. 

17. Serdecznie dziękujemy osobom, które zabierają zużyte znicze i kwiaty do swoich śmieci, prosimy o dalszą pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzu.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć numer dwu tygodnika „Gość Niedzielny”.

19. Naszym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej świątyni życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Pod Twoją obronę…

20. Zapraszamy do odwiedzania oficjalnej strony Facebookowej naszej Parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie: 

www.facebook.com/parafiasuchedniow

Scroll to Top