Drużyna Harcerzy Włócznia

3 Suchedniowska Drużyna Harcerzy „Tarcza” to drużyna ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W naszej drużynie działają 3 zastępy, czyli 3 kilkuosobowe bandy chłopaków. Husarze na czele z Mikołajem Mikiem, Dragoni gdzie zastępowym jest Michał Pasek oraz Arkebuzerzy gdzie wodzem zastępu jest Cezary Maciński. Większość członków drużyny łącznie z drużynowym Damianem Spadło zamieszkują teren miasta Suchedniów. Mamy też kilku chłopaków z Ostojowa i Berezowa. W Suchedniowie działamy od 2005 roku, gdzie blisko współpracujemy z Parafią p.w. Świętego Andrzeja Apostoła. Naszym celem jest realizowanie ideału służby Bogu
i Polsce poprzez wychowywanie dzieci i młodzieży metodą harcerską sięgającą korzeni skautingu oraz przedwojennego harcerstwa. W czasie roku harcerskiego, który pokrywa się z rokiem szkolnym organizujemy zbiórki, biwaki, wędrówki oraz 2-3 tygodniowy obóz leni. To wszystko w celu rozwoju charakterów, umiejętności oraz talentów naszych harcerzy.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku, na której regularnie informujemy o tym czym aktualnie zajmuje się „Trójka”.

Wszystkich chłopców w wieku 12-16 lat, chętnych do wstąpienia w szeregi ZHR serdecznie zapraszamy do kontaktu z druhem drużynowym lub przybocznym.

Drużynowy – ćw. Damian Spadło damianMIXspadlo@gmail.com 787409705
Przyboczny – wyw. Mikołaj Mik lampard2@onet.eu 728378444