poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

34 Niedziela Zwykła „B” – 25.11.2018r. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

34  Niedziela Zwykła „B” –  25.11.2018r. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 

1. Dziś w ostatnią niedziele roku kościelnego oddajemy część Chrystusowi Królowi, który jest Panem całego stworzenia. Uznajemy tym samym całkowitą swa zależność od Niego i Jego panowanie nad czasem i wiecznością. Kończący się rok liturgiczny winien być dla nas okazją do rachunku sumienia i przemyślenia : czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas?

2. W piątek 30 listopada w naszej wspólnocie przeżywać będziemy uroczystość odpustową , czyli święto patrona św. Andrzeja Apostoła. Msze św. O godz. 7:00, 11:30, i o godz. 18:00. W tym dniu postu nie ma. 

3. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie KŻR z opiekunem i zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i przypomina nam jednocześnie, że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, Msza św.  roratnia o godz. 6:30. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do obecności na Roratach.

6. W przyszłą niedzielę na każdej mszy będzie błogosławieństwo i poświęcenie opłatków, którymi w Wigilijny Wieczór w gronie rodziny i najbliższych łamać się będziemy i składać życzenia. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Już teraz serdeczne Bóg zapłać za ofiary. Przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli chórzyści, w przedsionku Kościoła, będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Nie będzie poświęcania opłatków indywidualnych.

7. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii będzie można kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole obok opłatka, staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących – zwłaszcza dzieci z biednych i z ubogich rodzin.

8. Są do nabycia kalendarze na 2019 rok.

9. Na wypominki roczne przyjmujemy przez cały rok. Za tych zmarłych, którzy zostali poleceni w wypominkach rocznych będziemy się wspólnie modlić w każdą niedzielę przed suma.

10. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy sp. +Marię Jasińską. Zmarłą polecamy modlitwie wszystkich parafian.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika    „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”

12. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego                      błogosławieństwa  i  opieki Maryi. Pod Twoją obronę