30 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 28.10.2018 R.

 1. W dzisiejszą niedzielę, w liturgii kościoła – wspominamy rocznicę poświęcenia miejscowego kościoła. Módlmy się w dniu dzisiejszym za wszystkich, którzy ten kościół budowali,  za dobrodziejów, naszej świątyni, a także za tych, którzy się troszczą o jej wygląd. Niech dobry Bóg będzie dla wszystkim nagrodą.
 2. Zapraszamy o 17:30 na nabożeństwa różańcowe. Zakończenie nabożeństwa  w środę
 3. Próba Chóru Parafialnego we wtorek  od godz. 16:00. Zapraszamy
 4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w “Marszu Świętych”, który będzie miał miejsce w dniu 31 10 2014 r. Po mszy św. o godz. 18:00 procesyjnie udamy się na cmentarz parafialny, na którym polecać będziemy w modlitwie naszych bliskich zmarłych. Prosimy o wzięcie ze sobą świec.
 5. Przeżywamy czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Idziemy w tych dniach na cmentarze. W geście wdzięczności kładziemy na ich grobach kwiaty i zapalamy znicze. Nie zapominajmy, że dla człowieka wierzącego to wszystko powinno być znakiem wiary w życie wieczne. W  czwartek, 1 listopada, przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu wspominamy tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu, a teraz cieszą się pełnią szczęścia. Dla nas pozostają wzorem jak należy żyć tu na ziemi i drogowskazami w drodze ku wieczności. Msze święte tego dnia o 7:00, 8:30, 10:00, 18:00. Nie będzie w kościele Mszy św. o godz. 11:30. O tej godzinie rozpocznie się od bramy cmentarnej procesja połączona z modlitwa za zmarłych. Bezpośrednio po niej ok. godz. 12:00 zostanie odprawiona tam Msza św. Jak co oku o godz. 20:00 zapraszamy wszystkich do udziału w Nieszporach za zm. na cmentarzu. Katolicy mają w tym dniu obowiązek uczestniczyć we Mszy św. odprawianej w kościele lub na cmentarzu.
 6. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych dlatego proszę wszystkich parafian o troskę o porządek i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu,. Bóg zapłać .
 7. W piątek, 2 listopada,   Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nasze zamyślenie o śmierci, przemijaniu i o wieczności niech będą okazją do pogłębienia naszej wiary w Boga, który jest sensem i celem naszego życia. Bądźmy obecni w świątyni, aby modlić się za bliskich zmarłych. Dusze czyśćcowe oczekują na naszą modlitwę. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10:00 będzie miała miejsce procesja żałobna wokół kościoła połączona z modlitwą za zmarłych.
 8. Nowe pomniki na cmentarzu będziemy święcić w uroczystość Wszystkich Świętych po mszy św. na cmentarzu. Zainteresowanych prosimy, aby czekali przy bramie cmentarnej. Bóg zapłać za ofiary składane z racji poświęcenia pomników.
 9. Od godz. 7:30 przy bramie cmentarnej, będzie przyjmować na wspominki roczne, półroczne, kwartale i jednorazowe. Już teraz dziękuje za tak wielką pomoc. (Jest to wyjście naprzeciw osobom spoza parafii nawiedzających nasz cmentarz i na ich prośbę)
 10. W tym tygodniu przypada  I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:00. Do chorych udamy się od godz. 11:00
 11. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwę – Ojcze nasz, Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek, oraz przyjęcie Komunii św. można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do spowiedzi dla uzyskania odpustu.
 12. W listopadowe dni, które tak wyraźnie przypominają nam o przemijaniu, częściej niż kiedykolwiek w ciągu roku pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Mszą św. i modlitwą spłacamy dług wdzięczności za trud ich życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane. Przyjmujemy jeszcze na wypominki jednorazowe i roczne. Przez cały listopad, w modlitwie różańcowej, o godz. 17:30, modlić się będziemy za zmarłych polecanych w  wypominkach. Za tych zmarłych, którzy zostali poleceni w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych  będziemy się wspólnie modlić w każdą niedzielę przed sumą.
 13. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp.  +Tadeusza Dawidowicza        Zmarłego polecamy  modlitwie wszystkich parafian.
 14. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę na potrzeby kościoła mieszkańcom KŻR troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy parafianom pielgrzymom i innym grupom parafialnym
 15. Tradycyjnie proponujemy nabywanie i czytanie prasy katolickiej  W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
 16. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi. Pod Twoją obronę