sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

29 Niedziela Zwykła „B” – 21.10.2018 r.

 1. Na tacę remontowo-budowlaną zostało zebrane 4.048 zł. Bóg zapłać.
 2. Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też , jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. 
 3. Dziś w kościołach liczenie wiernych obecnych na mszy św. i przystępujących do komunii św.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.
 2.   Przez cały tydzień i po mszach św. przyjmujemy w zakrystii na WYPOMINKI za zmarłych z naszych rodzin; roczne, półroczne kwartalne, które zapisujemy do zeszytu i jednorazowe, które składamy na kartkach. Formularze są wyłożone przy wyjściu z kościoła. O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci. Spełnijmy uczynek miłosierdzia wobec naszych bliskich wypraszając im łaskę nieba i okazując w ten sposób wdzięczność za otrzymane od nich dobro.
 3. W przyszłym niedzielę przypada uroczystość poświęcenia własnego kościoła . 
 4. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę 110 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ul. ul Oś Jasna II – ulice między Poziomskiego a Kościuszki , msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 14 listopada 2018 r. o godz. 17:15 w Kaplicy Sióstr ; troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy parafianom KŻR
 5. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych; jest także wizytówką naszej parafii, dlatego, proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy pojemniku (kontenerze) na śmieci.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w „Marszu Świętych”, który będzie miał miejsce w dniu 31.10.2018 roku. Po mszy św. o godz: 18:00 procesyjnie udamy się na cmentarz parafialny, na którym polecać będziemy w modlitwie naszych bliskich zmarłych. Prosimy o wzięcie ze sobą świec.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” 
 8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Pod Twoją obronę