27 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 7.10.2018 R.

 1. Dziś 7 października – w dzień poświęcony MB Różańcowej  na Jasną Górę. udała się pielgrzymka autokarowa z naszej parafii.  
 2. W przyszłą niedzielą taca remontowo-budowlana.
 3. Dziś po mszach świętych przed kościołem wolontariusze będą zbierać pieniądze na ciężko chorego Rafała Kupisa z Suchedniowa. Rafał ma 32 lata, żonę i dwoje małych dzieci. Zdiagnozowano u niego współistnienie naczyniaka jamistego i żylnego w pniu mózgu. Jedynym ratunkiem dla Rafała jest operacja w klinice w Hannoverze.
 4. Trwa miesiąc październik, znaczony modlitwą różańcową. Codziennie w naszej świątyni odmawiamy różaniec o godz. 17:30. Niech nie będzie wśród nas nikogo, kto by w tym czasie nie wziął ani razu do swych dłoni różańca i nie włączył się w modlitwę. Dziś po mszy św. o godz. 10:00 zostaną  poświęcone różańce dzieciom kl III.
 5. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w czerwcu 2001 roku będzie obchodzony w następną niedzielę Dzień Papieski. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, także w naszej parafii będzie prowadzona   zbiórka pieniędzy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Niech nasza   ofiara,   przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św Jana Pawła II, któremu los młodych Polaków był zawsze drogi.
 6. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych; jest także wizytówką naszej parafii, dlatego, proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy pojemniku (kontenerze) na śmieci.  Możemy zaoszczędzić przy segregacji wyrzucanych śmieci. I tak – liście, trawę, wieńce z jedliny proszę wysypywać do boksu, natomiast szkło, plastyki proszę wrzucać do kontenera. Są tablice informacyjne umieszczone przy kontenerze i na cmentarzu, proszę o ich  przestrzeganie. Bóg zapłać.
 7. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę  260 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ul. Kościuszki, Poziomskiego; troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy parafianom z ul. Oś Jasna I (ulice między Jasną a Poziomskiego)

         Msza św. za mieszkańców ul. Pozimskiego i Kościuszki – 03.04 2019 roku o godz. 11:30

 1. Na drogę do wieczności w tym tygodniu odprowadziliśmy śp ,+Stanisława Prokopa, +Ewę Miernik, +Mariana Dąbczyńskiego, +Tadeusza  Brzezińskiego, zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 2. W następnym tygodniu po Mszy św. o godz.10:00 odbędzie się spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”   i miesięcznika „mały Gość Niedzielny”                                                                                             
 4. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego   błogosławieństwa  i  opieki Maryi. Pod Twoją obronę