26 Niedziela Zwykła „ B” – 30.09. 2018 r.

  1. Jutro rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można  uzyskać odpust zupełny. Z odmawianiem należy łączyć rozważanie tajemnic, które są niejako streszczeniem Ewangelii i dlatego różaniec można uważać za modlitwę Chrystusowa, gdyż odnosi się on do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia. Wielkim propagatorem takiej modlitwy był Jan Paweł II, który wzbogacił różaniec o tajemnice światła. W miarę swoich możliwości bierzmy udział w tych pięknych, maryjnych nabożeństwach. Różaniec codziennie o godz. 17:30. Październik, jako miesiąc modlitwy różańcowej, to okazja, aby zachęcić, zwłaszcza osoby młode, do włączenia się przez modlitwę w działalność Kół Żywego Różańca naszej parafii. Przynależność do Żywego Różańca zobowiązuje do odmówienia tylko jednego dziesiątka w ciągu dnia. Spotkania odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 10:00. Zapraszamy.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 modlimy się za powołanych do kapłaństwa i do zakonu, za tych, którzy przygotowują się do święceń i ślubów zakonnych, a także w intencji młodzieży o właściwe rozeznanie powołania. W pierwszy piątek Msza św. wynagradzająca NSJ o gdz.18:00. Zachęcamy wszystkim, a zwłaszcza dzieci do praktykowaniu dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17:00. Do chorych z racji I piątku m-ca udamy się ok. godz. 14:00.Także w tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP.
  3. Przypominamy o odbywających się spotkaniach dla dzieci i młodzieży przy naszej parafii. I tak: ministranci starsi spotykają się w każdą sobotę o godz. 9:00 a młodsi o 10:00. Bardzo serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w prace grup duszpasterskich. Chłopców chętnych do służby przy ołtarzu jako ministranci zwłaszcza z klas IV prosimy o kontakt z ks.   Łukaszem Zwracamy się z prośbą do rodziców o zainteresowanie i zachęcenie swoich dzieci do zaszczytnej służby  przy ołtarzu.
  4. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 zostaną  poświęcone różańce dzieciom kl. III.
  5. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Różańcowej w najbliższą niedzielę 7 października będzie o godz. 5.00 rano, zbiórka na placu przed kościołem godz. 4.50. Prosimy te osoby które się zapisały na pielgrzymkę a nie uregulowały opłaty za przejazd i nie podały nr PESEL aby uczyniły to jak najszybciej, najpóźniej do środy ponieważ lista jest już zamknięta a są osoby które chciały by pojechać na tą pielgrzymkę.
  6. W następną niedzielę 7 października, po mszach świętych przed kościołem wolontariusze będą zbierać pieniądze na ciężko chorego Rafała Kupisa z Suchedniowa. Rafał ma 32 lata, żonę i dwoje małych dzieci. Zdiagnozowano u niego współistnienie naczyniaka jamistego i żylnego w pniu mózgu. Jedynym ratunkiem dla Rafała jest operacja w klinice w Hannoverze.
  7. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Jadwigę Salwa, +Annę Wiaderny, +Krzysztofa Miernika, +Mariannę Kupis. Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  8. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę  50 zł   na potrzeby kościoła mieszkańcom ul. Bodzentyńska, Jasna i Nowa,  troskę o świątynie przed następną niedzielą powierzamy parafianom z ul. Kościuszki i Pozimskiego.

        Msza św. za mieszkańców ulicy Bodzentyńska, Nowej i Jasnej będzie odprawiona dnia 02.04.2019r o godz. 10.00

  1. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika  „Mały Gość Niedzielny” Misyjne Drogi.
  2. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego   błogosławieństwa  i  opieki Maryi. Pod Twoją obronę