2 NIEDZIELA ADWENTU „ C” – 09.12.2018 R.

1. Dziś  taca remontowo-budowlana. Za  złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać

2. Przez cały Adwent Roraty w dni powszednie o godz. 6:30. Zróbmy postanowienie, aby przynajmniej raz w tygodniu wziąć udział we wspólnej modlitwie. Dzieci i młodzież zachęcamy do obecności na roratach.

3. W zakrystii są   Wigilijne Świece „Caritas” – składając ofiary za świece możemy pomóc dzieciom z najuboższych rodzin.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie  spotkanie Straży Honorowej NSPJ

5. Dziś przeżywamy II niedzielę Adwentu  a także Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji w całej Polsce przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na ten cel.

6. W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe.Szczegółowy program spotkań rekolekcyjnych znajdziemy w gablocie przed kościołem. Już dziś w osobistych modlitwach polecajmy dobremu Bogu osobę o.Rekolekcjonisty i prośmy o błogosławione owoce naszych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Do chorych z posługą udamy się w sobota 22 grudnia od godz.  11:00, chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.m 7. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy sp. +Stanisławę Szymczyk. Zmarłą polecamy modlitwie wszystkich parafian.

8. Akcja Katolicka zaprasza na przyszłą niedzielę na godz. 17:30 na Zamyślenia Adwentowe ze św. Janem Pawłem II nad „Tajemnicą Ojca Pio i Karola Wojtyły”. Zamyśleniu towarzyszyć będzie koncert adwentowy na organach w wykonaniu Marcina ze szkoły kadetów.

9. We wtorek 11 grudnia po Mszy św. O godz. 18:00 – spotkanie Akcji Katolickiej

 10. W piątek po Mszy św. O godz. 18:00 – spotkanie Diakonii Liturgicznej.

11.Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii w najbliższy piątek 14 grudnia po Mszy św. O godz. 18:00 i będzie trwała do Apelu Jasnogórskiego do godz. 21:00

12.Zapraszamy w przyszłą niedzielę 16 grudnia na Mszę świętej na godz. 8:30młodzież z naszej parafii która w tym roku będzie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum i klas VIII. Po Mszy świętej będzie spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.

13. Tydzień temu zostały poświęcone opłatki wigilijne, które trafią na nasze świąteczne stoły. Przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli chórzyści, w przedsionku Kościoła,  rozprowadzają opłatki wigilijne. A w ciągu tygodnia opłatki nabywać można  także w zakrystii. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”                                                                                   

15.Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i  opieki Maryi. Pod Twoją obronę