1 NIEDZIELA ADWENTU „ C” – 2. 12. 2018 R.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i przypomina nam jednocześnie, że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, Msza św. roratnia o godz. 6:30. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do obecności na Roratach,

2. W przyszłą niedzielę taca remontowo-budowlana

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek  W czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się za powołanych do kapłaństwa.  Spowiedź  pierwszo piątkowa od godz.. 17:30. Do chorych z posługa udamy się  od godz. 14:00……….

4. W piątek 7 XII na mszy św. o godz. 18:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Pszczelarzy z racji ich Patrona św. Ambrożego.

5. W sobotę 8 12 przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6:30; 10:00;  18:00

6. W zakrystii można kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka, staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących – zwłaszcza dzieci. Ofiara za świecę  –  5zł

7. W przyszłą niedzielę w II niedzielę Adwentu, na mszy o godz. 10:00 poświęcenie medalików dzieciom kl. III przygotowujących się do I-Komunii Św.

8. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11:30 zostanie odprawiona msza św. w intencji Burmistrza i Rady Miejskiej w Suchedniowie na rozpoczęcie(urzędowania)  XI kadencji

9. Dziś po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie z KŻR z ks. Opiekunem i zmiana tajemnic. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ

10. Zespół Caritas zachęca Państwa do przygotowania paczek świątecznych dla osób dorosłych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Paczki można składać w kościele lub w Świetlicy Środowiskowej do 17 12 włącznie.

11. Za tydzień w II niedzielę Adwentu przeżywać będziemy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji będzie można przed kościołem składać ofiary do puszek na wspomniany cel.

12. W dniu 11 grudnia od godz. 10-13  w Ośrodku Zdrowia w Suchedniowie  będą bezpłatne komputerowe badania wzroku. Szczegóły w gablocie.

13. Dziś podczas Mszy Świętych zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które trafią na nasze świąteczne stoły. Przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli chórzyści, w przedsionku Kościoła, będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać. Nie poświęcamy opłatków indywidualnie.

14. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp.+ zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

15.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika  „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”

16.Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa i  opieki Maryi. Pod Twoją obronę