XXXII Niedziela Zwykła – Rok „A” – 12.11.2023 r.

1. W sobotę obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy wszystkim za obecność. W sposób szczególny dziękujemy pocztom sztandarowym i Akcji Katolickiej za poprowadzenie Różańca za Żołnierzy Niezłomnych i Bohaterów Ziemi Suchedniowskiej.
  2. Dziś po mszach jest coroczna zbiórka do puszek na dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie – Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Dziękujemy za złożone ofiary przeznaczone dla prześladowanych chrześcijan.
  3. Serdeczna dziękujemy wszystkim, którzy jak co roku wzięli udział w sprzątaniu terenu wokół kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę po mszach będą zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
  5. W niedziele za tydzień 19 listopada, kolejne spotkanie w ramach przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania.
    O 18:00 Msza św. z modlitwami za kandydatów a później spotkanie formacyjne.
  6. W sobotę 25 listopada o godz. 17:00 w Szydłowcu odbędzie się Spotkanie młodych dla młodzieży z naszego regionu. Chcemy wziąć udział w tym wydarzeniu, organizujemy wspólny wyjazd z parafii. Zapraszam młodzież do udziału. Będzie to piękny czas radości, modlitwy, spotkania. Zapisy u księdza Łukasza lub w zakrystii. Więcej informacji na plakacie i na naszej stronie internetowej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Jest to czasopismo skierowane do miłośników wspierających misje św.  modlitwą i darami serca.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Krystynę Bilską. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  9. Dziękujemy za posprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę na potrzeby kościoła 250 zł. mieszkańcom Oś Jasna II (ulice między Poziomskiego a Kościuszki). Msza w intencji mieszkańców zostanie odprawiona 18 stycznia o 17:15 w kaplicy sióstr. Troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy mieszkańcom z Bloków nr 2, 3, 4, 5 i 7 na os. Piłsudskiego.
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Pod Twoją obronę…