Wielki Tydzień 2024

Wielki Czwartek

• Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Tego dnia dziękujemy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
  • Adoracja w Wielki Czwartek potrwa do godz. 22:00.

• Obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczynają się Drogą Krzyżową o godz. 16:30.
    O godz. 17:00 Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia Święta, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej. Obowiązuje post ścisły. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  • W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od 8:30 do 16:30. Rano o 8:30 odmówimy Liturgię Godzin tzw. Jutrznię. Zapraszamy na tę modlitwę.
  •  O godz. 20:00 zapraszamy na adorację przy grobie Pana Jezusa przygotowaną przez młodzież.
  • Adoracja w Wielki Piątek potrwa do godz. 22:00

Wielka Sobota

• W Wielką Sobotę odbywa się poświecenie pokarmów w Kościele od godz. 9:00 do 12:00 co pół godziny (9:00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00).
  • W punktach na terenie parafii według porządku z lat ubiegłych o godz. 9:00. W Kaplicy u Sióstr na ulicy Kieleckiej o godz. 8:30 oraz 12:15.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 18:00 od poświecenia ognia. Prosimy o przyniesienie świec. Po zakończeniu liturgii będzie można zabrać poświęconą wodę. Prosimy o przyniesienie własnych pojemników.
  • W Wielką Sobotę adoracja przy grobie od 8:30 do 18:00. Rano o 8:30 odmówimy Liturgię Godzin tzw. Jutrznię. Zapraszamy na tę modlitwę.
  • Adoracja w Wielką Sobotę potrwa do godz. 22:00
  • Spowiedź w ciągu tego tygodnia będzie w poniedziałek, wtorek oraz w środę rano
    i wieczorem przed Mszami.
  • Uroczystość Zmartwychwstania w przyszłą niedzielę rozpocznie się o godz. 6:00 Procesją Rezurekcyjną wokół Kościoła połączoną z Mszą Świętą. Prosimy asystę kościelną do chorągwi i dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy także Chór Parafialny, Zespół Sonatina i Orkiestrę. Pozostałe Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.00.
  • Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w niedzielę. Po mszach będą zbierane ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.