Ogłoszenia 26.07.2020 rok.

XVII   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 26.07.2020 r.

1. Trwają wakacje – w czasie odpoczynku i wyjazdów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.
  2. W niedzielę 2 sierpnia – Odpust Porciunkuli, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego pod zwykłymi warunkami tj. pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznanie Wiary, stan łaski uświęcającej, przyjecie Komunii świętej, modlitwa wg intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  3. 8 sierpnia – w sobotę do naszej parafii przybędzie pielgrzymka z Podlasia. Szczegóły podane będą na tablicy ogłoszeń.
  4. Zbliża się sierpień – miesiąc obfitujący w rocznice wydarzeń współczesnej historii naszego kraju. Wspominamy między innymi kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
  5. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę pomsty o godz. 11:30 spotkanie KŻR z opiekunem i zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty i ofiarę na potrzeby kościoła mieszkańcom ulicy Żeromskiego  –  o przygotowanie kościoła na liturgię następnej niedzieli prosimy parafian z ulic  Kieleckiej i Topolowej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  9. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.