Ogłoszenia 23.05.2021 rok

VIII   Tydzień zwykły – Rok „B” – 23.05.2021 rok

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zgodnie z zapowiedzią dziś po mszach są zbierane ofiary do puszki na pomoc materialną po spaleniu się plebani jako pomoc braterską dla parafii Majdów.
  2. Jutro , w poniedziałek II Dzień Zielonych Świat, Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00,   10:00  i  18:00 .
  3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. – Kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej .
  5. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 13:00 – dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św.. Przez cały „Biały Tydzień” dzieci spotykają się na Mszy św. o godz. 18:00.
  6. Spowiedź dla dzieci i rodzin będzie w sobotę 29.05.2021 roku od godz. 9:00 do godz. 10:00.
  7. Dziękując  za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę  100 zł. na potrzeby kościoła – mieszkańcom  z ulic Ogrodowa i Pasternik  – troskę o świątynię przed następną niedziela powierzamy rodzicom dzieci I Komunijnych .
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Elżbietę Dębicką, + Alfredę Spadło, + Wacława Fornala, + Agnieszkę Wijas, + Mariusza Krogulca, + Zofię Pomocnik, + Jolantę Synowiec.  Duszę zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „ Mały Gość Niedzielny”.
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.