Ogłoszenia 20.10.2019 rok

XXIX    Niedziela Zwykła   Rok    „C”   20.10.2019 R.

1. Na tacę remontowo – budowlana zostało zebrane 4311 zł. Bóg zapłać

 1. Dzisiejszą niedziela w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Dziś po mszach św. s zbierane ofiary do puszki na misje.
 2. Dziś w kościołach liczenie wiernych obecnych na mszy św. i przystępujących do komunii św..
 3. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość poświęcenia własnego kościoła
 5. Przez cały tydzień przed i po Mszy św. przyjmujemy w zakrystii na wypominki za zmarłych z naszych rodzin; roczne, półroczne , kwartalne, które zapisujemy do zeszytu i jednorazowe, które składamy na kartkach. Formularze są wyłożone przy wyjściu z kościoła. O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci. Spełnijmy uczynek miłosierdzia wobec naszych bliskich wypraszając im łaskę nieba i okazując w ten sposób wdzięczność za otrzymane od nich dobro.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału z „Marszu Świętych”, który będzie miało miejsce w dniu 31.10.2019 roku. Po mszy św. o godz. 18:00 procesyjnie udamy się na cmentarz parafialny, na którym polecać będziemy w modlitwie naszych bliskich zmarłych. Prosimy o wzięcie ze sobą świec.
 7. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych; jest także wizytówką naszej parafii , dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy pojemniku ( kontenerze ) na śmieci. I tak – liście, trawę, wieńce z jedliny proszę wysypywać do boksu, natomiast szkło, plastiki proszę wrzucać do kontenera. Są tablice informacyjne umieszczone przy kontenerze i na cmentarzu, proszę o ich przestrzeganie. Bóg zapłać .
 8. Dziękując za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz ofiarę na potrzeby kościoła mieszkańcom z ulicy Kościuszki i Poziomskiego, , przed następną niedzielą powierzamy troskę o świątynię parafianom z ulicy Jasna 1, ulice między Jasną a Poziomskiego.
 9. W ostatnim tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Tomasza Furmańczyka. Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.