Ogłoszenia 14.04.2019 – Niedziela Palmowa

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa „C”  14.04.2019 r.

1 Dziś po mszach św. są zbierane ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i Ciemnicy

2 Dziś taca remontowo-budowlana. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna   w poniedziałek , wtorek i środę. W czwartek i piątek Kancelaria nie czynna.
 2. Dzisiejsza niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową – wprowadza nas w najważniejszy tydzień roku liturgicznego. Zbliża się godzina męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zanim pochylimy się nad pustym grobem będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich chwilach ziemskiego życia. Jeszcze raz zobaczymy jak entuzjazm tłumu, triumfalnie witającego Syna Człowieczego, zmieni się w złowrogie wołanie domagające się śmierci dla Niewinnego.
 3. Dziś z gałązkami palmowymi w rękach przypominamy tych, którzy przed wiekami przy drodze do Jerozolimy wiwatowali na cześć Jezusa. Trudno wytłumaczyć, co wydarzyło się między Niedzielą Palmową i W. Piątkiem, a sprawiło, że ci sami ludzie zaledwie kilka dni później zamiast „hosanna” krzyczeli z wściekłością: „ukrzyżuj Go!”
 4. W Niedzielę Palmową nie głosi się homilii. Wsłuchujemy się natomiast w opis Męki Pańskiej. Słowa Ewangelii same w sobie są nauką, jak być chrześcijaninem, który potrafi oprzeć się presji tłumu i do końca wytrwać przy Chrystusie. Na mszy św. o godz. 11:30 procesja z palmami dookoła kościoła.
 5. Dzisiaj o godz. 17:30 Gorzkie Żale  bez kazania.
 6. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień:

– w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Tego dnia dziękujemy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  Po Mszy Św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji Ciemnicy,

 

– obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczną się MISTERYJNĄ DROGĄ KRZYŻOWĄ o godz. 16:30 , następnie Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia Św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Św Obowiązuje post ścisły, Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

– w Wielką Sobotę odbywa się poświęcenie pokarmów. W Kościele od godz. 9.00 do 12.00 co pół godziny. W punktach na terenie parafii według porządku z lat ubiegłych od godz. 9.00. ( Kaplicy u Sióstr na ul Kieleckiej o godz. 8:30 i 11:15

– o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie świec. Po zakończeniu liturgii będzie można zabrać poświęconą wodę.

 

Porządek adoracji w czasie Triduum Paschalnego:

– w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do godz. 22.00,

– w Wielką Sobotę cały dzień i całą noc, aż do rezurekcji, Straż Honorowa, grupa modlitewna i KŻR będą miały adorację w  ; w Wielki Piątek od 15.00 do  16.00; w Wielką Sobotę od 15.00 do 16.00, KSM Suchedniów zaprasza parafian na wspólną adorację przy Grobie Pańskim bezpośrednio po Liturgii Wielkiego Piątku. Młodzież  będzie prowadzić adorację  od godz.20.00 do 21.00  oraz w Wielką Sobotę od 20.00 do 21.00.

 

 1. Msza Św. Rezurekcyjna rozpoczyna się procesją wokół Kościoła o godz. 6:00 Prosimy asystę kościelną do chorągwi i dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy chór, scholę, Orkiestrę. Pozostałe Msze Św. w Niedzielę Zmartwychwstania jak w każdą niedzielę.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w niedzielę Po mszach będą zbierane ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Dziś po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ
 4. Spowiedź w ciągu tego tygodnia w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszami Św. – rannych i wieczornych.
 5. W piątek odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Ks. Wojciechowi i Rycerzom Kolumba dziękujmy za jej  zorganizowanie. Bóg zapłać.
 6. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Janinę Piasta, Zuzannę Paz, Natalię Miernik, Krystynę Żołądek  Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 7. Dziękujemy Rycerzom Kolumba, emerytom i rencistom za sprzątanie w dniu wczorajszym placu wokół kościoła – w sprzątaniu uczestniczyło 12 osób w tym 8 braci Rycerzy Kolumba
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika  „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”
 9. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.