Ogłoszenia 02.01.2022 rok

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Rok „C”   – 02.01.2022 r.

1. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego , tradycyjnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Dziękujemy Panu Bogu za to, iż zachciał się objawić nie tylko Izraelitom , ale całej ludzkości. Na pamiątkę tego wydarzenia świecimy kredę i kadziło, a na drzwiach naszych domów piszemy inicjały imion Mędrców ( K + M + B) – prosząc o błogosławieństwo na Rok Pański 2022. Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na misje. Msze św. w tym dniu jaków niedzielę. Kredę można nabyć od młodzieży KSM. Dochód ze sprzedaży kredy zostanie przeznaczony na potrzeby KSM. Tego dnia przypada również 29 Rocznica sakry biskupiej Pasterza Diecezji Ks. Biskupa Henryka Tomasika. W modlitwach osobistych polecamy Bogu Dostojnego Jubilata .
  2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Z racji I Piątku do chorych udamy się od godz….. Spowiedź w piątek od godz. 17:00.
  3. W Przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego.
  4. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Mariannę Stąporkiewicz . Duszę zmarłej polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi” .
  6. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego                       błogosławieństwa  i  opieki Maryi.
  7. Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców ulic będą o godz. 18:00 w dniach:

Poniedziałek     03.01.2022 r.    – za mieszkańców ulicy Berezów, Choroszewskiego  i Sportowa

Wtorek             04.01.2022 r.    – za mieszkańców ulicy Bodzentyńska, Poziomskiego, Jasna,  Nowa , Sokolica, Ogrodowa i  Pasternik

Środa                05.01.2022 r.    – za mieszkańców ulicy Mickiewicza, Krótka, Słowackiego,  Suchynia,   Kościuszki i  E. Peck

Piątek               07.01.2022 r.    – za mieszkańców ulicy Powstańców 1863,   blok Powstańców 46/54, spokojna 1 i 2, Spokojna domy prywatne, Partyzantów, Harcerska i Młynarska

Sobota              08.01.2022 r.    – za mieszkańców ulicy Modrzewiowa, Jałowcowa, Wierzbowa, Dębowa, Burdzyńskiego, Klonowa, Kwiatowa Miła, Polna i Spacerowa

Poniedziałek     10.01.2022 r.    – za mieszkańców ulicy Oś. Piłsudskiego bloki 2,3,4,5 i 7  ,  Fabryczna bloki 1,8,i 10