25 Niedziela Zwykła „A” - 24.09.2017 r.

  1. W niedzielę następną rozpocznie się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można  uzyskać odpust zupełny. Z odmawianiem należy łączyć rozważanie tajemnic, które są niejako streszczeniem Ewangelii i dlatego różaniec można uważać za modlitwę Chrystusowa, gdyż odnosi się on do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia. Wielkim propagatorem takiej modlitwy był Jan Paweł II, który wzbogacił różaniec o tajemnice światła. W miarę swoich możliwości bierzmy udział w tych pięknych, maryjnych nabożeństwach. Różaniec codziennie o godz. 17:30. Październik, jako miesiąc modlitwy różańcowej, to okazja, aby zachęcić, zwłaszcza osoby młode, do włączenia się przez modlitwę w działalność Kół Żywego Różańca naszej parafii. Przynależność do Żywego Różańca zobowiązuje do odmówienia tylko jednego dziesiątka w ciągu dnia. Spotkania odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca. Zapraszamy.
  1. Przypominamy o odbywających się spotkaniach dla dzieci i młodzieży przy naszej parafii. I tak: ministranci starsi spotykają się w każdą sobotę o godz. 9:00 a młodsi o 10:00. Bardzo serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w prace grup duszpasterskich.  Chłopców chętnych do służby przy ołtarzu jako ministranci zwłaszcza z klas IV prosimy o kontakt z ks. Łukaszem . Zwracamy się z prośbą do Rodziców o zainteresowanie i zachęcenie swoich dzieci do zaszczytnej służby  przy ołtarzu.
  1. W następną niedzielę  na mszy św. o godz. 10:00 zostaną  poświęcone różańce dzieciom klas  III.  
  1. W następną niedzielę   będzie miała miejsce pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca.  Wyjazd z placu przed kościołem o godz. 5:00 (rano). Prosimy osoby zapisane o regulowanie opłat.
  1. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Andrzeja Baka, Mariannę Łutczyk.      Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian
  1. Z prac przy kościele: Została pomalowana zewnętrzna otynkowana elewacja kościoła. Prace zostały odebrane przez Woj. Świętokrzyskiego Konserwatora Zabytków w Kielcach i należność wykonawcy opłacona.
  1. Czeka nas konieczność powiększenia cmentarza. Tak zwana nowa część cmentarza jest prawie zapełniona. Miejsca na groby wystarczy na dwa może na trzy lata.  Nie można czekać dłużej z budową nowego  cmentarza czy odkładać  na ostatnią chwilę.. Związku z tym, że czekać  będą nas poważne wydatki informuję o tym już teraz wszystkich Parafian. Bowiem rozłożenie prac w czasie złagodzi uciążliwość finansową parafii. Więcej informacji na  temat budowy cmentarza w następnych ogłoszeniach parafialnych.
  1. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę  111  zł   na potrzeby kościoła mieszkańcom ul. Placowej, Józefów, Sportowej, Choroszewskiego. Troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy parafianom z ul. Berezów
  1. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” Misyjne Drogi.
  1. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi. Pod Twoją obronę

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Hosting zapewnia suchedniow.org