chor mlodziezowy

Młodzieżowy chór przy parafii Suchedniów rozpoczął swoją działalność w 2006 roku. Pomysłodawcą i inicjatorem powstania grupy był wikariusz ks. Robert Szewczyk. Początkowo chór współpracował z ówczesną organistką Zofią Bogatek, później prowadzenie przejęła Urszula Piasta - Kuszewska, absolwentka wydziału muzyki WSP w Częstochowie, opiekunem został ks. R. Szewczyk.

Zespół w swoich szeregach skupia amatorów - osoby kochające śpiew i muzykę. Początkowym założeniem było stworzyć chór mieszany, obecnie jest to 3-głosowy chór żeński.
Chór w swoim repertuarze posiada pieśni związane z rokiem liturgicznym, swym śpiewem uświetnia niedziele i parafialne uroczystości. Tradycją jest coroczny koncert kolęd przed pasterką.

Próby odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki o godz.19:00, w salce Domu Parafialnego, w razie potrzeby chórzyści spotykają się częściej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nie jest obce piękno muzyki sakralnej.

Skład zespołu:

Soprany:
                                  Alty                                         Alty II
Borek Marta                           Maślak Agnieszka                   Bujnowska Małgorzata
Działak Anna                           Salwa Anna                             Kubicka Joanna
Giereło Renata                         Wikło Renata                          Lech Małgorzata
Malczyk Teresa                                                                      Sroczyńska Małgorzata

Sokołowska Barbara